I Krajowa Konferencja Organizacji Studentów z Niepełnosprawnością

W dniach 05-07.10.2018 roku odbyła się I Krajowa Konferencja Organizacji Studentów z Niepełnosprawnością. Wydarzenie miało miejsce w budynku Copernicanum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Organizatorem było Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UKW wspólnie z Samorządem Studenckim UKW oraz Zrzeszeniem Studentów Niepełnosprawnych WSG. Partnerem konferencji był Parlament Studentów Rzeczpospolitej Polskiej. Patronat honorowy objął dr Jarosław Gowin – minister Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego prof. dr hab. Jacek Woźny.

Informacja dla nowo przyjętych studentów i doktorantów

Informujemy, że studenci niepełnosprawni z I roku (studia pierwszego i drugiego stopnia) powinni zgłaszać się do Biura ds. Osób Niepełnosprawnych celem dostarczenia kopii orzeczenia o niepełnosprawności (oryginał do wglądu) albo przesłać zeskanowany dokument na adres e-mailowy BON- u (niepelnosprawni@ukw.edu.pl). W ten sposób możliwe będzie wcześniejsze zarejestrowanie Państwa w systemie USOS, co znacząco usprawni przyjmowanie wniosków stypendialnych.

Ważne informacje dla studentów wnioskujących o stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych

Informujemy, że w roku akademickim 2018/2019 logowanie na stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych będzie odbywało się drogą elektroniczną w systemie USOSWeb na stronie: www.usosweb.ukw.edu.pl w dniach 18 października - 25 października 2018 r.

Wydrukowane wnioski należy złożyć w terminie od 18 października do 25 października 2018 r. w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych (ul. Chodkiewicza 30, budynek E, pokój 013 , poziom -1).

Przypominamy, że aby dostarczyć komplet dokumentów należy przygotować:

• wniosek
  • kopię orzeczenia o niepełnosprawności (oryginał do wglądu)
  • oświadczenie o niepobieraniu świadczeń pomocy materialnej na więcej niż jednym kierunku
    (załącznik nr 7)

05.10.2018 - Biuro Nieczynne

Informujemy, że w dniu 5 października br. (piątek) Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych będzie nieczynne.

Przepraszamy za utrudnienia.

Dyżury psychologa w semestrze zimowym roku akademickiego 2018/2019

Informujemy, że od 3 października br. konsultacje psychologiczne dla studentów niepełnosprawnych odbywać się będą dwa razy w tygodniu:

w poniedziałki w godzinach od 10:00 do 13:00
* w środy w godzinach od 9:00 do 11:00

w Domu Studenta nr 1 "Romek" (ul. Łużycka 24, pok. 10 - parter).

Informacja dla kandydatów i nowo przyjętych studentów i doktorantów

Pracownicy Biura ds. Osób Niepełnosprawnych oczekują na nowo przyjętych studentów i doktorantów niepełnosprawnych (zwłaszcza osoby niewidome i poruszające się na wózkach inwalidzkich) celem omówienia ewentualnych potrzeb i form wsparcia tych osób (np. organizację pracy asystenta osoby niepełnosprawnej, zaopatrzenie w dodatkowe urządzenia techniczne i sprzęt specjalistyczny, pomoc organizacyjną w realizacji zajęć dydaktycznych, adaptację materiałów dydaktycznych czy zakwaterowanie w domu studenckim).

Zmiana godzin pełnienia dyżurów w okresie przerwy wakacyjnej

Informujemy, że pracownicy Biura ds. Osób Niepełnosprawnych w okresie przerwy wakacyjnej (lipiec, sierpień) będą pełnić dyżury od wtorku do piątku w godzinach od 09:00 do 13:00.

UWAGA:
Od 7 do 24 sierpnia br. Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych będzie nieczynne ze względu na przerwę urlopową pracowników.